FURNITURE / Sofas / Rib-back settee 10695096
*
nr 1069 5096
RIB-BACK SETTEE
Bröderna Wigells, 'Florida', length: 130 cm, width: 42 cm, height: 74 cm,
Bröderna Wigells, 'Florida', längd: 130 cm, djup: 42 cm, höjd: 74 cm
Estimate:
3000
Sold:
SEK 3600
Auction date:
Monday November 14 2016
at 19:13:15
- Bid history
Time
Bidder
Bid
3/11 11:40:00
1
2.200 kr
4/11 20:18:57
2
2.200 kr
4/11 20:18:57
1
2.200 kr (Robot)
7/11 10:26:54
3
Vinnande bud
13/11 11:23:19
4
3.000 kr
13/11 11:23:19
3
3.200 kr (Robot)
13/11 11:24:35
4
3.400 kr
13/11 11:24:35
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bröderna wigells pinnsoffa soffor
-
8248 SOFA
+ 1 par karmstolar, Gustavian style. Length: 166 c..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:32
-
3356 SOFA
+ armchair, Aristokrat, Bertil Fridhagen (1905-199..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:23
-
3439 SOFA
Howardmodell, Furninova. Length: 205 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:44
-
3419 SOFA
JIÖ. Howardmodell. Length: 200 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:38
*
RIB-BACK SETTEE
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 1069 5096
RIB-BACK SETTEE
Bröderna Wigells, 'Florida', length: 130 cm, width: 42 cm, height: 74 cm,
Bröderna Wigells, 'Florida', längd: 130 cm, djup: 42 cm, höjd: 74 cm
Estimate: | 3000 |
---|---|
Sold: | SEK 3600 |
Auction date: |
Monday November 14 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
3/11 11:40:00 | 1 | 2.200 kr |
4/11 20:18:57 | 2 | 2.200 kr |
4/11 20:18:57 | 1 | 2.200 kr (Robot) |
7/11 10:26:54 | 3 | Vinnande bud |
13/11 11:23:19 | 4 | 3.000 kr |
13/11 11:23:19 | 3 | 3.200 kr (Robot) |
13/11 11:24:35 | 4 | 3.400 kr |
13/11 11:24:35 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bröderna wigells pinnsoffa soffor
-
8248 SOFA
+ 1 par karmstolar, Gustavian style. Length: 166 c..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:32 -
3356 SOFA
+ armchair, Aristokrat, Bertil Fridhagen (1905-199..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:23 -
3439 SOFA
Howardmodell, Furninova. Length: 205 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:44
-
3419 SOFA
JIÖ. Howardmodell. Length: 200 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:38